COVID-19

Aktuální texty ke COVID-19 

Členové výboru ČMS v médiích 

 

Prof.MUDr. Jiří Beneš, primář infekční kliniky, FN BulovkaPřední experti otevřeně o koronaviru: jak se chovat a co víme. Seznam dne 18.3.2020.

Prof.MUDr. Jiří Beneš, primář infekční kliniky, FN Bulovka: Roušky nasadit, rozhodla vláda. Sledujte speciál DVTV s expertem z Bulovky. Aktualně.cz 18.3.2020.

prof.MUDr.Tesařová Petra: Hic Rhodus, hic salta ! Medica. Tribune, 15.4. 2020. 

 

Připravili jsme pro vás texty a videa o současné epidemii COVID-19 a jeho souvislostech s mikrobiotou.  

Webinář na velmi aktuální téma, týkající se covidu 19 a problematiky očkování proti tomuto infekčnímu onemocnění. Seminář organizovala Česká mikrobiomová společnost České lékařské společnosti JEP a program Strategie AV21 “Potraviny pro budoucnost”.

Odpovídá prof. MUDr. Helena Tlaskalová-Hogenová, DrSc., imunoložka specializující se na slizniční imunitu a vývojovou imunologii.

Milan Lukáš a Pracovní skupina pro IBD, ČGS-ČLS JEP, Klinické a výzkumné centrum pro idiopatické střevní záněty. Klinické centrum ISCARE a.s. a 1. LF UK v Praze

MUDr. Jiří Vejmelka, Interní klinika 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice v Praze.  Přečtěte si 5 doporučení, jak správně pečovat o naši mikrobiotu nejen v době pandemie COVID-19 od 

Lubomír Janda, Klinická imunologie a imunologie infekčních chorob, Výzkumný ústav veterinárního lékařství, Brno a Matúš MihalčinKlinika infekčních chorob, Fakultní nemocnice Brno.