Probiotika a prebiotika – tajemství zdravého střeva

Dub 02 2024 | Informace pro laickou veřejnost, Podcasty

Probiotika a prebiotika – tajemství zdravého střeva

Jak funguje náš střevní mikrobiom a proč je tak důležitý? Dozvíte se, proč jsou probiotika klíčem k zdravým střevům a jak pomáhají našemu tělu. Jaké jsou ideální způsoby doplňování mikrobiomu a jaké potraviny nebo probiotické doplňky byste měli zvážit. Tento rozhovor vám otevře oči v oblasti střevního zdraví a probiotik. Ať už jste nadšenec do zdraví nebo jen hledáte způsoby, jak zlepšit svůj životní styl.

Zdravé střevo je jako dobře laděný orchestr. Každý mikroorganismus hraje svou roli, a probiotika jsou dirigenti, kteří řídí tuto symfonii. Když pochopíme jejich význam, máme v rukou klíč k celkovému zdraví.“, říká doktor Jiří Vejmelka v epizodě: Probiotika a prebiotika – tajemství zdravého střeva.

Podcast si můžete poslechnout přes tyto aplikace:

Česká mikrobiomová společnost spolupracuje také s podcastovým projektem Nemoc není bezmoc. Tento podcast je pro vás, kteří chcete uchopit a pochopit svůj zdravotní problém a zbavit se strachu a obav. Každá epizoda se zabývá konkrétní diagnózou a širokou škálou řešení. A dodá vám sílu, odvahu a víru v to, že NEMOC není BEZMOC. Ptá se moderátorka podcastu MUDr. Marcela Koudelková. 

Klikněte na obrázek a podívejte se i na ostatní díly podcastu Nemoc není bezmoc!

Podívejte se i na další podcasty a video podcasty